"המייק אובר" של Airbnb


Airbnb מפעילה פלטפורמה באמצעותה תיירים יכולים להשכיר חדרים ואף בתים שלמים ברחבי העולם כאלטרנטיבה לבתי מלון, בעלי דירות נהנים ממקור הכנסה נוסף, וכולם מקבלים הזדמנות להכיר אנשים מכל העולם. חווייה ייחודית, סגנון חיים וקהילה הם בין הערכים המרכזיים של Airbnb, כאשר חשוב שגם הדירות ייראו טוב ויספקו חווייה חיובית כדי להגביר ביקושים.

 

כחלק מהשירות, מציעה החברה לבעלי הדירות שירות צילום מקצועי ללא תשלום, על-מנת להגביר את אטרקטיביות הנכס שלהם בקרב הגולשים. אולם, לעתים לא די בצילום מקצועי, אלא נדרש גם עיצוב שימשוך את העין וישפר את חוויית האירוח עצמה. אלו כישורים שלא באים לכולם באופן טבעי – וכאן אנחנו נכנסו לתמונה.

הצענו ל-Airbnb לקיים סדנת עיצוב למען חברי הקהילה שלה בישראל, על-ידי חברי הקהילה. נפנה ישירות לחברים על-מנת לאתר מעצב פנים מקצועי שייהנה מהחשיפה, ובעל דירה שמעוניין להשקיע בשדרוג דירתו; נתעד את התהליך כולו; ובסופו נקיים סדנא לחברי הקהילה.

איתרנו אדריכלית, איתרנו בעלת דירה, תעדנו את ה"מייק אובר" ולבסוף קיימנו את הסדנא בדירה המעוצבת, שהוקדשה לטיפים כיצד לעצב את הדירה בתקציב צנוע יחסית, להעניק לה מגע אישי ולהתחשב בצרכים של תיירים, לשיפור חוויית האירוח.

30 מחברי קהילת Airbnb השתתפו בסדנא שהעניקה להם ערך מוסף משמעותי, קידמה את ערכי המותג ויצרה הד חיובי עבורו. הפרויקט זכה לכתבה רחבה בידיעות אחרונות ואת הטיפים של האדריכלית הפצנו לכלל אמצעי התקשורת.  

 


פרוייקטים נוספים