מה עוד אפשר לומר על איידס?/ דצמבר 2013


לקראת וועדת סל התרופות לשנת 2014, נתבקשנו על-ידי ניאופרם להעלות למודעות תרופה חדשה לנשאי איידס, הנקראת סטריבילד ששילבה ארבעה מרכיבים תרופתיים בכדור אחד, פעם ביום במטרה להגביר הענות לטיפול.

 

האתגר התקשורתי: איידס היא מחלה מוכרת וכבר נדמה היה שאין מה לחדש לגביה, אך אסור שתרד מסדר היום הציבורי.

 

האסטרטגיה: מחלת האיידס הפכה ממחלה סופנית למחלה כרונית, ולכן הדאגה העיקרית היא לאיכות חייהם של הנשאים, על-ידי הגברת היענותם לטיפול. מסר זה, שאפשר לחיות עם איידס, היה אחד המסרים המרכזיים בקמפיין התקשורתי שהובלנו.

 

במרכז הקמפיין היה פרויקט בשיתוף עם הוועד למלחמה באיידס ואתר YNET, שמטרתו היתה ניפוץ המיתוסים שיש (עדיין) לגבי המחלה ולגבי נשאי הוירוס, חשיפת דרכי ההתמודדות איתה והטיפולים החדשים, כאשר המסרים המרכזיים היו –היו מודעים ולכו להיבדק, וחשיבות ההיענות לטיפול. המתחם הייעודי פעל במשך חודש במדור הבריאות תחת השם 'חודש המודעות לאיידס / HIV' וכלל כתבות מקצועיות, טורים אישיים של נשאים, כתבות מגזין ווידאו ופורום אירוח חי לצד קמפיין הקורא ללכת להבדק. במהלך החודש ביקרו במתחם 232,959 גולשים, מתוכם 166,958 משתמשים ייחודיים; זמן קריאה ממוצע לכתבה עמד על 07:35 דקות ו-1,244 איש שיתפו בפייסבוק כתבות מהמתחם.

 

ניאופרם גם לקחה חלק בסקר אינטרנטי אודות HIV, דרכי מניעה וטיפול, שפורסם על ידי הוועד למלחמה באיידס, בו נמצא כי כ-64% מהנשאים היו מעדיפים להיות מטופלים בכדור אחד ביום.

 

לצד הפרויקט ב-YNET גם קידמנו כתבות באמצעי תקשורת אחרים על ההתקדמות בטיפול במחלה והיכולת לחיות איתה, 30 שנה לאחר זיהוי נגיף ה-HIV

 

לבסוף התרופה נכנסה לסל הבריאות 2014.


פרוייקטים נוספים