קטלוג איקאה 2013: טקסטיל


הנושא המרכזי של קטלוג 2013 (ספטמבר 2012-אוגוסט 2013) היה "טקסטיל; שינוי גדול במחיר קטן". המשימה שלנו היתה לחשוף את המגוון הרחב של בדים ומוצרי טקסטיל שאיקאה מציעה, וכיצד תשומת לב להיבט זה יכול להשפיע משמעותית על עיצוב הבית במהלך התקופה יזמנו והובלנו שני מהלכים מרכזיים:

שמלות מוילונות כובעים משטיחי אמבטיה/ ספטמבר 2012, השקת הקטלוג

הצבנו אתגר לשישה מעצבי אופנה ישראלים מובילים: לעצב ולתפור פרטי לבוש ממוצרי טקסטיל ומוצרים אחרים של איקאה. השישה שנענו לאתגר היו: דני מזרחי, "לילה מיסט" (לילך אלגרבלי), ששון קדם, יפית אוחיון, חגית טסה וירון ברכה בצלאל.

התוצאה היתה 6 יצירות אמנות מרהיבות: דני מזרחי עיצב שמלת כלה מרשימה ושילב אהיל של מנורה בתור כובע מעוטר תחרה; ירון ברכה בצלאל בחר וילון טול שקוף ועיצב מחוך נשי מפרחי הפלסטיק; ששון קדם עיצב כובע משטיח אמבטיה; ויפית אוחיון בחרה כיסוי של כרית צבעונית לעיצוב ג'קט מהודר; חגית טסה עיצבה ג'קט ומכנסיים מבדים של איקאה; לילך אלגרבלי עיצבה שמלת פסים כחול לבן וג'קט צבעוני מבדי החנות.  

 

בתום תהליך היצירה הדגמים הושקו והוצבו במשך כמה חודשים במתחם ייעודי בחנות איקאה בראשון לציון לעיניהם המופתעות והסקרניות של אלפי מבקרים. התצוגה המפתיעה, שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב, שיקפה את המגוון העצום ומעורר ההשראה של איקאה ושעם קצת יצירתיות השמים הם הגבול.

 

אידאה – איקאה; סטודנטים מעצבים איקאה/ נובמבר 2012-מארס 2013  

במסגרת שיתוף פעולה עם המכללה לעיצוב "שנקר", סטודנטים שנה ד' מהמחלקה לעיצוב טקסטיל בראשות אורי צייג הציגו תערוכת אביזרי טקסטיל בהשראת חזון המותג איקאה: "ליצור חיי יום יום טובים יותר לאנשים רבים ככל האפשר".

 

56 סטודנטים, תחת מסגרת זמן ותקציב שנקבעו מראש, בחרו פריטים מהמגוון שהיוו עבורם השראה ליצירת טקסטיל בפרשנות חדשה. הפריטים הנבחרים והבולטים ביותר שהצליחו לפרש בצורה מיטבית את חזון המותג "איקאה" הוצגו בתערוכה שנקראה "אידאה- איקאה".

 

התערוכה, שהוצבה בכניסה לחנות נתניה, זכתה לעשרות אלפי מבקרים וחשפה בפני המבקרים את המגוון הרחב של מוצרי טקסטיל באיקאה וכן לשינוי שטקסטיל יכול לחולל בעיצוב הבית. הסיקור התקשורתי ליווה את המהלך החל מתהליך החשיבה וכלה בתוצרים הסופיים של הסטודנטים. יתרה מכך, בעצם חשיפתם לעולם וחזון העיצוב של איקאה הפכו הסטודנטים לשגרירים של המותג בקרב דור המעצבים הבא.

לצפייה בסרטון על מהלך: https://www.youtube.com/watch?v=t_oJkE0L-uE


פרוייקטים נוספים